HALA: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem

KOLO: 16. kolo

ROZHODČÍ: Petr Blahout, Rudolf Salvetr, Petr Baudyš

KOMISAŘ: Pavel Volejník

Mistra nezabrzdilo ani 19 ztrát

Desetibodová erupce křídelníka Šmída a hned 4 trojky týmu v úvodní čtvrtině založily v Ústí na výborný poločas domácích Pand proti mistrovi, jejž stejně jako v posledních třech utkáních tížily nánosy ztrát, jichž už do půle bylo 13 proti pouhým třem soupeře. Jenže na své straně měli Středočeši o patro vyšší úspěšnost z pole, do půle o 22 procent lepší té pandí. A když tak domácím od stavu 35-33 došla zásoba sedmi trojkových projektilů, vyhoupli se hosté za poslední tři minuty druhé čtvrtiny do dílčího poločasového trháku (35-41), který za první dvě a půl minuty třetího dějství vyostřili až na 37-50, což už pro SLUNETU byla nepřekročitelná propast, byť se v dalším průběhu ještě pokoušela obtesávat rozdíl k hraně deseti bodů. Nakonec před devíti stovkami fanoušků padla 80- 92.

Nymburk, jejž nezastavilo ani 19 ztrát, vedlo dvojciferné trio Hruban (19), Jaromír Bohačík (16), Wright (11). Hosté soka předčili v úspěšnosti dvojek (36/18 – 35/25), v bodech zpod koše (24-36) a především na doskoku (24-42). Za domácí se činili Wallace (18), Šmíd (15), Pecka a Svejcar (po 13).

Oren Ariel (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „Byl to zajímavý zápas pro fanoušky. My jsme měli pomalý start, po poločasové přestávce jsme ale kontrolovali průběh, protočili jsme celou lavičku, což je pro nás důležité, protože v následujících 25 dnech nás čeká zhruba 12 zápasů.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Myslím, že jsme utkání nezačali vůbec zle. Donutili jsme Nymburk vrátit na hřiště základní sestavu, protože kdykoli prostřídal, byl slabý na obraně pick-and-rollu i v dalších věcech. Prvních zhruba 17 minut bylo z naší strany dobrých, bohužel jsme nechytli konec první půle a začátek té druhé. Soupeř nám utekl na 20 bodů, nám slouží ke cti to, že jsme zápas nezabalili a dokázali jsme se dostat na nějakých deset bodů rozdílu. Hráli jsme dost vabank, nicméně Nymburk vyhrál zaslouženě. Já bych chtěl ale poděkovat hráčům za předvedený výkon, za takovou porážku se stydět určitě nemusíme. Zároveň bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří si dnes našli na zápas cestu, bylo jich opravdu dost a věříme, že se sejdeme i v Novém roce v prvním domácím utkání proti Ostravě.“