KOLO: 4. kolo

ROZHODČÍ: Petr Blahout, Kamil Karafiát, Ondřej Zatloukal

KOMISAŘ: Miroslav Macela

28-0! Výstup NH z údolí temnoty

Hradečtí sokoli, nadále oslabení o ústřední pilíř Pavla Lošonského, museli už záhy v Ostravě zapomenout na dorovnání jedenácté Nové huti. Po několika ztrátách se propadli za necelých pět minut na 20-10, když za domácí řádili Petr Bohačík, Boggs a Stanojevič, a už v poločasové pauze museli v kabině kousat nelichotivé manko 57-43. Ve třetí čtvrtině se sice při dočasném ostravském vršení ztrát přiblížili 15,5 minuty do konce na 61-54, jenže NH reagovala neskutečnou desetiminutovou šňůrou 28-0 na 89-54 a za zbylých několik minut už Hradec stihl jen 11 bodů. Padl 110-65, což pro Ostravu značí konec temné série 7 porážek. Zároveň odskočila poslednímu Kingspanu na dvě výhry, výrazně si vylepšila vzájemné skore a možná zahájila i návrat do boje o předkolo play-off.

Jejími hlavními tahouny byli Bohačík (26+12 doskoků, z pole 15/12), Stanojevič (22+11 asistencí a 4 zisky, trojky 7/4), Nábělek a Barham (po 12). Za Hradec vsítili po 13 bodech Kolář, Ondřej Peterka a Canda. Stamenkovič přidal 11 bodů s 8 asistencemi. NH byla lepší v trojkách (7-4), dvojkách (54/38 – 40/20), bodech z brejků (41-17), zpod koše (68-36), na doskoku (53-34) i ve ztrátách (12-18).