HALA: Sportovní hala Třebeš, Hradec Králové - Třebeš

KOLO: 7. kolo

ROZHODČÍ: Marek Vondráček, Štěpán Pokorný, Petr Baudyš

KOMISAŘ: Robert Paulík

NH sebrala klíčovou výhru!

Pět kol do konce A2 je pravděpodobně rozhodnuto o účastníkovi baráže. Nová huť dobyla v klíčovém duelu Hradec (97-102), má tak na předposledním místě na Kingspan tři výhry náskoku, navíc na vzájemné zápasy vede 3-2 s výrazně lepším skore a v posledním vzájemném utkání hostí Sokoly doma.

Po vyrovnané první čtvrtině domácí Hradec vyskočil tři minuty před poločasem do vedení o 10, to ale NH brzy zažehnala a v závěru třetího dějství už získala 6bodový náskok. Ten pak ještě lehce navýšila, a když Petr Bohačík tři minuty do konce vysunul vedení Nové huti na 12 bodů, už domácím vyhasla naděje.

Vítěze, kteří byli lepší především zpod koše (42-54), tlačili k výhře Stanojevič (24), Bohačík (20+12 doskoků), Zaharijevic (17+8 doskoků), Alleyn (17) a Barham (13), za domácí (bez Hampla) byli produktivní Stamenkovič (23+6 asistencí), Lošonský (22+13 doskoků), Canda (19, trojky 9/4), Sedmák (15+9 doskoků) a Ondřej Peterka (13).