KOLO: 1. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Petr Blahout, Jakub Kec

KOMISAŘ: Robert Paulík

Palyza s Douglasem 51!

Olomoucko zvládlo vstup do play-off, když doma v prvním čtvrtfinále skolilo na domácí půdě Pardubice 86-81. Zářil po dlouhé době se vracející Lukáš Palyza (29, trojky 10/6), doprovázený Douglasem (22+15 doskoků), Petrem Bohačíkem (15) a Pelkem (14+13 asistencí).

Hanáci vyrazili do minitrháku 19-9, ale hosté se do konce prvního dějství vrátili a třemi trojkami v úvodu druhé čtvrtiny unikli na 25-33.

Po vyrovnaném poločase ale domácí utekli na plus šest po 30 minutách a na plus 10 šest minut do konce. Ze závěrečné trojkované pak vyšli Hanáci necelé dvě minuty do konce se stavem 83-77 a hosté poté minuli čtyři střely v řadě, což jim sebralo šanci na kontr.

Za Beksu zářili Singletary (18+6 asistencí), McGaughey (17), Kohout (14) a Půlpán (12). Olomoucko bylo lepší na doskoku (42-32), v trojkách (9-7), bodech z druhých šancí (19-5) i šestkách (19-8).