Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BK JIP Pardubice 28 16 15 28 87
BK Olomoucko 14 38 23 18 93

DATUM: 23. 04. 2019

HALA: hala Sportovní gymnázium, Pardubice

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Rudolf Salvetr, Marek Vošahlík

KOMISAŘ: Miroslav Macela

Famózní Dunans dobyl Dašickou!

Těch sedm a půl minut třetího čtvrtfinále si domácí pardubický tým musel připadat jako ve zlém snu… Poté, co téměř dokonalou hrou s brejky, útočnými doskoky, pick-and-rolly a nájezdy do koše na jedné straně a maximálním nasazením při obraně vlastní obruče vyšplhal za prvních 9 minut do vedení 28-12, kdy navíc na nule udržel pomocí festivalu přebírání ostrostřelce Palyzu, se jeho trhák v mžiku zhroutil jako domeček z karet.

Hosty v první čtvrtině alespoň nějak udržel „falešný“ playmaker Dunans, který naskočil až ze střídačky, ale okamžitou aktivitou začal napadat koš nájezdy i šikovnými shozy na pivoty a v úvodních sedmi a půl minutách druhého dějství se podílel na ukrutné osmitrojkové kanonádě týmu hned třemi zásahy včetně jednoho exkluzivního „step-backu“, když za ním a Pelkem (2 trefy) se na rozdíl od krytí Palyzy (1 trefa) nevydával přebírat podkošový hráč domácích, a Marek Sehnal (2 trefy) zůstával jako netypický střelec volný úplně.
 


Beksa však za jejich většinou volné pozice zaplatila cenu nejvyšší, když už po 16 minutách prohrávala 39-41 a po slepení jejích ztrát, pokaženého dunku Škrance i dalších chyb se propadla na poločasových 44-52, když hosté druhou čtvrtinu ovládli 16-38, vedeni 13 body Dunanse (celkem do půle 17+5 asistencí).

A od stavu 53-60 po 4 minutách třetí čtvrtiny se domácím zápas začal ztrácet v nedohlednu docela. Do zóny Hanáků se netrefovali, několikrát lacině přišli o míč a hosté ničili z vypracovaných trojek i snadných akcí do koše, až si Pelko začal otvírat vlastní show při nájezdu s parádní asistencí mezi vlastníma nohama. Hanáci během pěti minut odskočili šňůrou 0-15 na 53-75 a úsek 18 a půl minuty od začátku druhé čtvrtiny jim tak patřil v poměru 25-61!

Beksa sice nesložila zbraně, ale tradičně hyperaktivní zakončovatel Jackson, který se vrátil po několikazápasové pauze, ji 13 body přiblížil maximálně na 73-81 5 minut před koncem. Pak už opět opěrní muži hostů Dunans s Douglasem vzali svůj tým při přitvrzení v podkošových soubojích pod ochranu a s pomocí Petra Bohačíka a útočných doskoků duel bez větších problémů dokormidlovali k výhře 87-93 .

Olomoucko tak uspělo i na kurtu soupeře a za vedení v sérii 3-0 vykročilo za zatím poměrně bezpřekážkovým postupem do semifinále. Jeho střelecké pole vedli Dunans (26+8 doskoků, 6 asistencí), Bohačík (16), Douglas (14+16 doskoků a 7 asistencí) a Pelko (12+8 asistencí a 6 doskoků), za domácí kontrovali Jackson (26 za 23 minut), Švrdlík (19+7 doskoků), Kohout (12+8 doskoků), Půlpán (11+7 asistencí) a McGaughey (10).

Hostům patřila efektivita trojek (30/10 – 28/12), lepší útočné doskoky (13-17) a body z nich (9-22) a přežili tak i vlastní šestkovou bídu 27/13 a převahu domácích z brejků (15-3).
 


Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice): „První čtvrtina se nám velmi vydařila, ale potom jsme začali dělat pro nás až netypické věci. Hodně jsme se stahovali do vnitřního prostoru, čímž jsme nechávali jejich trojkaře volné a hosté toho využili. Naprosto jsme nesplnili to, s čím jsme šli do zápasu. Dalším velkým faktorem byl fakt, že jsme Olomoucku nechali 17 útočných doskoků. Co se týče zítřka, je načase, abychom začali více bojovat. Vzhledem k tomu, že sezona je na hraně a nikdo nechce prohrát takhle rychle, tak se musíme zvednout, prodloužit sérii a vrátit ji znovu na palubovku soupeře.“

Donovan Jackson (guard BK JIP Pardubice): „Nevím moc, co říct... Myslím, že jsme hráli naprosto bez energie a hráči Olomoucka toho využili. Hráli skvěle v útoku, naopak nám se nedařilo hrát, co jsme chtěli, a to se nesmí opakovat. Doufám, že z naší strany to bude zítra výrazně lepší, protože jinak nám skončí sezona a to nikdo z nás nechce.“

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „Chtěli jsme vyhrát, dokázali jsme to, klobouk dolů. Začali jsme špatně, v první čtvrtině jsme hodně prohrávali, ale potom jsme změnili obranu na zónovou a druhá a třetí čtvrtina rozhodla. Myslím, že zónová obrana nám dneska hodně pomohla.“

Marek Sehnal (forward BK Olomoucko): „Zápas hodnotím pozitivně. Nechali jsme si utéct první čtvrtinu, kdy jsme ještě byli nohama v autobuse, ale další tři čtvrtiny jsme hráli dobře a musíme je hodnotit kladně. Řekl bych, že celý zápas jsme hráli s větší energií, dařil se nám útočný doskok. Zítra se budeme snažit koncentrovat tak, abychom vyhráli a pošetřili síly na semifinále.“

ZTRÁTY

53.7

50.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.3

42.9

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

65.0

48.1

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

41

46

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

11

10

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY