Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BK JIP Pardubice 25 18 20 28 91
BK Olomoucko 29 19 32 20 100

DATUM: 24. 04. 2019

HALA: hala Sportovní gymnázium, Pardubice

FÁZE: Play off

KOLO: 4. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Jan Baloun, Jan Hošek, Vlastimil Kurz

KOMISAŘ: Pavel Volejník

První postup v nejkratším čase

Tak tohle se nečekalo. Poté, co se soupeři v dlouhodobé části ligy rozešli smírně 2-2, což slibovalo pořádně třaskavou sérii, byli ve čtvrtfinále jasně lepší Hanáci, kteří v nejkratším možném čase po ovládnutí série 4-0 postoupili do prvního semifinále Kooperativa NBL v kratičké klubové historii.
 


Ve čtvrtém duelu opět na pardubické palubovce si už Olomoucko nenechalo Beksu na startu odskočit a na rozdíl od Zápasu 3 málo spoléhalo na trojky a naopak se systematicky tlačilo pod koš. Organizovaněji, kreativněji, trpělivěji a celkově úderněji než domácí, kteří se snažili o totéž.

Výsledek? Olomoucko Beksu zpod koše přetlačilo 44-50 a v trestné bilanci 24/16 – 34/28. Ze hry do vnitřního prostoru tak při výhře 91-100 vytěžilo 78 bodů, což je na zápas play-off nad míru velké číslo.

Hosté byli už většinu první půle mírně vpředu, když si několikrát pomohli koši s faulem, a zejména Dunans si stále hledal vestu ke koši nebezpečnými nájezdy z vrcholu trojkového oblouku. Shodou okolností to byl právě atletický Američan, který až po 14 minutách jako vůbec první z Hanáků zapsal v zápase ztrátu.

Do půle ale tým ztratil míčů nakonec šest a vedl tak „jen“ 43-48. Ve třetí čtvrtině ale Olomoucko zabralo ještě víc a v její polovině vytěžilo tři ztráty domácích Jacksona s Půlpánem i technickou chybu Švrdlíka k odskoku na 12 bodů (po 5:30 byl poměr osobních chyb ve čtvrtině 8-0), domácí si pak už brali většinou složitá zakončení a od stavu 61-80 se utkání stalo dostihem mezi domácím Jacksonem a celým týmem hostů. Americký guard přiblížil i díky různým chybám hostů svůj tým na 79-86 4:20 do konce, ale chladnokrevní Hanáci si už postup vzít nenechali.

Úderný kvartet vítězů tvořili Douglas (27+12 doskoků), Pelko (18+6 asistencí), Mikulič (18) a Palyza (16), u domácích se za Jacksonem (24, trojky 8/5) seřadili Půlpán (17+6 asistencí, +7 za 30 minut ve hře) a Švrdlík 12.
 


Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, stejně jako včera. Na začátku jsme dělali, co jsme měli, včetně eliminace útočných doskoků hráčů Olomoucka. Bohužel, ve druhém poločase jsme se přestali soustředit, a i když jsem u nás viděl energii a bojovnost, nestačilo to. Nedařilo se nám střelecky, zatímco Olomoucko mělo několik dvouciferných střelců.“

Radek Nečas (power forward BK JIP Pardubice): „Jak hodnotit zápas, když jsme vypadli z play-off? Negace, negace, negace... Obdrželi jsme na domácí palubovce 100 bodů a s tímhle play-off zápasy vyhrávat nemůžeme. To, co jsme předváděli v dnešním zápase, jsme předváděli v celém play-off: nedokázali jsme vzdorovat útočným akcím Olomoucka. Oni dávali jeden koš za druhým. Když už se nám podařilo pokrýt jejich nejlepší dva střelce, zvedl se Dunans a Péťa Bohačík odehrál jednu z nejlepších sérií, co jsem v basketu. Olomoucko postoupilo jednoznačně zaslouženě.“

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „Zápas byl přesně takový, jaký jsem čekal. Pardubice chtěly hodně vyhrát - hraje se na 4 vítězství a bylo to 3-0 pro nás. Myslím, že jsme hráli týmově, dneska i včera jsme hráli týmověji než Pardubice, a to byl důvod, proč jsme zvítězili. Musím říct, že jsem nečekal, že série skončí 4-0 pro nás, myslel jsem, že to bude dlouhá série, ale opravdu jsme hráli dobře. Přál bych si, aby nám to vydrželo i dál.“

Petr Bohačík (power forward BK Olomoucko): „Byl to těžký zápas. Tak nějak klasicky nám nevyšel úvod, Pardubice měly až na první zápas lepší začátky, větší hlad, dostaly se do vedení. Připravovali jsme se na to, věděli jsme, co nám dělá problémy, ale v každém zápase se tím chytly. Začátky nám moc nevycházely, dostali jsme laciné koše, naštěstí jsme nepropadali panice a vždycky jsme to včas dotáhli. Hodně nás trápil Jackson, trefoval až neuvěřitelné střely a udržoval nás pořád v obavách, ale měli jsme to docela kontrolované. Ačkoli jsme Pardubicím nedovolili ani jednu výhru, byla to hodně těžká série. Na hřišti jsme si nic nedarovali, poměr 4-0 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme sérii ukončili takhle brzo.“

ZTRÁTY

42.9

55.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

39.1

30.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

66.7

82.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

44

43

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

8

7

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY