KOLO: 1. kolo

ROZHODČÍ: Jan Baloun, Petr Nejezchleb, Štěpán Pokorný

KOMISAŘ: Zdeněk Latík

Chorvatská show na Tatranu

Pod pražským Nuselským mostem se zrodila možná nová hvězda NBL, která poprvé plnou silou udeřila na ostravském Tatranu. Jednadvacetiletý a dva metry sedm vysoký chorvatský power forward Domagoj Proleta ve své premiéře za USK dovedl tým 20 body s šestkami 10/9 k přesvědčivému triumfu 78-100 na palubovce Nové huti.

Mladíka jistil 18 body včetně 4 trojek jeho o 13 let starší krajan Marič, který potvrdil svou obávanou ruku. Od 13. února v soutěžním utkání poprvé hrající rozehrávač Ondřej Sehnal připojil 15 bodů s 9 asistencemi. Jeho dirigentský pomocník Appleby nastřádal 10 bodů, 7 asistencí a 6 doskoků.

Sovy byly od první čtvtiny vpředu, ve 12. minutě se trhaly po dvou trojkách Mariče na 13 bodů a pět minut do půle vedly už 25-40, aby domácí zažehnuti Šmídem a Koloničným, který měl do poločasu 4 fauly za 4 minuty ve hře, ještě do půle stáhli na 40-46. Jenže nový únik USK na startu třetí čtvrtiny na 12 bodů už zápas nasměroval definitivně do sovích pařátů a čtvrtá část už jen potvrdila dominanci hostů.

NH nejvíc sytily čtyři posily - Newkirk (18+8F+), Carroll (16), Radek Pumprla (12) a Šmíd (10). Sovám patřily trojky (7-10), dvojky (35/20 – 37/26), body laviček (25-47) a také menší počet ztrát (21-13).