KOLO: 5. kolo

ROZHODČÍ: Petr Blahout, Tomáš Linhart, Matěj Záruba

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

Oslabená Ostrava dobyta

Ač nový forward NH Kammeon Holsey dělal, co mohl, ani jeho 23 bodů, 10 doskoků a 6 získaných faulů tým nezachránilo. Ne při absenci dvou v létě pořízených cizinců, rozehrávače Newkirka (chyběl poprvé) a Carrolla (chybí už dva zápasy). Ostrava tak doma podlehla Děčínu (71-78), vedenému Autreym (20), Carlsonem (14), Pomikálkem (13) a Šiškou (11).

Hosté si utkání začali brát od stavu 19-18 na startu druhé čtvrtiny, kdy během pěti minut vedeni šesti body Carlsona vyskočili do rozhodného náskoku 21-32, k čemuž využili i čtyř ztrát domácích. Ti ještě pod taktovkou Holseyho v úvodu druhé půle přitáhli na 42-45, ale dál už Děčín vedl rozdílem necelých deseti bodů až do konce. NH měla poslední šanci za stavu 64-70 2:30 do konce, jenže Válečník Šiška vzápětí trefil trojku a po nesportovním faulu domácího Snopka už ostravské naděje vyhasly nadobro.

V dresu NH byli vedle Holseyho dvojciferní i Palenik (13), Petr Bohačík (11+9 doskoků) a Nábělek (10). Jejich tým zaostal zejména v trojkách (4-8) a bodech laviček (7-29).