Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
ERA Basketball Nymburk 23 19 31 25 98
DEKSTONE Tuři Svitavy 18 24 13 21 76

DATUM: 07. 11. 2019

HALA: Sportovní centrum ČUS Nymburk, Nymburk

FÁZE: Základní část

KOLO: 13. kolo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Rudolf Salvetr, Lukáš Ulrych

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Sýkorův křest i oceán ztrát

I přes vyrovnaný poločas (42-42) ve vloženém duelu 13. kola skončila pětizápasová vítězná série svitavských Turů, kteří padli na nymburské palubovce po úniku mistra ve třetí čtvrtině 98-76. Obhájce trofeje tak i bez prvního rozehrávače Bookera navázal už 66. ligovou výhru v řadě.

Hosté, kteří již potřetí nastoupili bez top skórera Matěje Svobody, i přes 8 ztrát přežili první čtvrtinu na velmi přijatelném skore (23-18), a to zejména díky lepšímu útočnému doskoku (0-5). Už tady ale tížily 2 fauly guarda Crandalla i power forwarda Kováře, což předznamenalo řadu dalších faulových obtíží hostů.

Ti ale ve druhé čtvrtce srazili počet svých ztrát (v poločase celkem 13), vyrovnali se domácím v trojkách, a když využili jejich letargické fáze s pomalejším pohybem, nepřesným zakončováním a volnější obranou, uhráli poločas i díky nule útočných doskoků Nymburka na remízu. A to si už tady odkroutil téměř 8 minut se 2 body a +4 body 18letý zelenáč Sýkora, pro nějž to byl proti mistrovi první větší křest ohněm v lize. Celkem odehrál skoro 13 minut s prvními třemi body ligové kariéry.

Nymburk nicméně jak do půle (22-10), tak v celém utkání (42-22) držela produkce zpod koše i trestné hody (30/24 – 16/9). A zejména po změně stran také síla lavičky – zatímco do půle byla lepší ta svitavská (15-21), po 40 minutách se misky vah překlopily na stranu Polabanů (49-36).

O všem rozhodla třetí čtvrtina (31-13), v níž se domácí svěřili do zpod koše snadno zakončujících rukou centra Hankinse, a v její pozdější fázi nasypali hostům i spoustu trestných hodů. Turům i nadále chyběly snadné body z brejků (poměr v zápase celkem 19-5) a v tomto dějství jejich hru zaplavilo i 7 ztrát.
 


Svitavy byly sice v konečném účtování lepší z trojek (10-11), ale ohromný počet ztrát (13-24) i horší využívání útočných doskoků (7-10, body z nich 13-5) je srážely dolů. Jejich top střelci byli Crandall (20, trojky 8/4), Dodd (10) a už po 13 minutách ve hře vyfaulovaný Puršl (10). Domácí měli dvojciferný kvartet v Hankinsovi (14+7 doskoků), Jaromíru Bohačíkovi (12), Hrubanovi (12) a Pavlu Pumprlovi (10).

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Náročný program nás nutí hledat správnou energii a tu jsme v první půli neměli. Jsem ale rád, že naši hráči ukázali profesionalitu a vyspělost a ve druhé půli se zvedli a rychle zápas rozhodli. Respektujeme Svitavy, víme, že je to tým, který hraje dlouho pohromadě.“

Ivan Almeida (křídlo ERA Basketball Nymburk): „Nezačali jsme dobře. Soupeř dal do hry hodně energie, my tolik ne, ale to se dalo čekat při našem programu. Ve druhé půli jsme se však zvedli. Zatlačili jsme na hosty v obraně, z čehož jsme měli rychlé protiútoky, otevřené střely a to změnilo průběh utkání. Svitavy tu odehrály dobrý zápas, ukázaly nám, že se musíme snažit, abychom vyhráli. Museli jsme zabrat a v tu chvíli byl pro nás hodně důležitý Zach Hankins. Hlavně v obraně, která pro nás byla klíčová. To nás nastartovalo.“

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „První poločas jsme odehráli velmi slušně. Porazili jsme v něm domácí na doskoku, ale bohužel jsme nechodili tolik do protiútoků. Nymburk neměl v první půli ani jeden útočný doskok, což je velmi dobrá práce našich hráčů. Ale zase jsme se dopustili dohromady 24 ztrát a z toho nás Nymburk potrestal 34 body, což byl největší rozdíl. Nymburk tlačí výborně na míč a ke ztrátám nás donutil. Rozhodla třetí čtvrtina. V nástupu do druhé půle jsme předvedli opravdu špatný výkon. Pak se utkání jen dohrávalo.“

Eugene Crandall (guard DEKSTONE Tuři Svitavy): „První půli jsme hráli velmi dobře, bylo to 20 minut velmi kvalitního basketbalu, ale proti takovému soupeři potřebujete hrát kvalitně celých 40 minut a to se nám dnes nepovedlo. Nevyrovnali jsme se energii a efektivitě domácích po celý zápas.“

 

 

ZTRÁTY

62.9

53.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

41.7

39.3

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

80.0

56.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

34

34

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13

24

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST