HALA: Sportovní hala Třebeš, Hradec Králové - Třebeš

KOLO: 19. kolo

ROZHODČÍ: Marek Vondráček, Vlastimil Kurz, Michal Kubiš

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

Kroutil klíčem k loupeži

Osmý Děčín neztratil kontakt s USK, když v Hradci vydřel nejtěsnější výhru 69-70. Po prvních 26 minut se oba týmy vzájemně držely v šachu, ovšem za stavu 42-40 hosté čtyřmi trojkami odskočili do trháku 43-54 z úvodu 4. dějství. Hradec (už bez Ridgewaye) však kontroval vlastními čtyřmi trojkami na 66-65 a 4 minuty do konce bylo zaděláno na závěrečné drama. Sokoli tu nejdřív dvěma ztrátami pomohli hostům do vedení 66-70, aby nový srbský křídelník Barač ještě trojkou 90 sekund do konce snížil na bod. Pak už ale nikdo neskóroval a Válečníci (dál bez Grunta a Landy) vezou na základnu devátou výhru sezony.

Střelecky nejvíc je potáhl nečekaný muž Kroutil (16), následován Šiškou (12), Pomikálkem a Vukosavljevičem (po 10). Za domácí se prosadili Sedmák (16), Pekárek (13+7 doskoků), Lošonský (12) a Ondřej Peterka (11). Hosté byli lepší o jednu trojku (7-8) i útočný doskok (6-7), ovšem v bodech z druhých šancí veleli 7-14 a z brejků 5-12.