HALA: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem

KOLO: 6. kolo

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Marek Vošahlík, Petr Baudyš

KOMISAŘ: Pavel Volejník

Přestřelka s korunou pro krále Pavla

Ústecké Pandy zvládly svůj rehabilitační zápas za výbuch ve Svitavách na výbornou, byť více než devadesát inkasovaných bodů při domácím triumfu nad USK (107-93) byl drobnou vadou na kráse. Pro tým je ale aktuálně důležitější čtvrté místo a stále živá šance na třetí místo. Naopak Sovy dál tonou a po čtvrté porážce v řadě už jen vzpomínají na nedávný skvělý úsek sezony, který měly až do finále Českého poháru.

Pražané (s mladíkem Macháčem v základu, odehrál ale jen 3 minuty) přitom v Ústí zažili slušný vstup do utkání a zejména díky třem trojkám a 11 bodům snajpra Mariče vyhráli první čtvrtku 24-26. A ve druhé zejména dlouzí soví muží drželi díky útočným doskokům hratelné skore až do stavu 48-44, když domácí zkoušel rychlými 9 body trhat forward Pecka. V poslední minutě poločasu ale zaúřadoval pěti slepenými body i Svejcar, Pandy odskočily na devět a po prvních čtyřech minutách druhé půle prakticky ukončily zápas. Tuto sekvenci ovládly při skvělé produktivitě 17-6 a od stavu 70-50 duel už jen kotrolovaly, byť hosté se dvě minuty do konce ještě dvěma trojkami krátce přitáhli na deset.

Hvězdou utkání byl ten nejzkušenější – lídr SLUNETY Pavel Houška, jehož všestranná exploze (28 bodů, 9 asistencí, 7 doskoků, 6f+, 3 zisky) mu hodila ratingový účet 45, třetí nejvyšší v celé lize v této sezoně! Jen nedaleko za ním ovšem byl křídelník Svejcar (27+8 doskoků, 5 asistencí, 6f+, trojky 7/4) a třetím dvacetibodovým střelcem se stal forward Pecka (22+8 doskoků). Domácí tým byl lepší především v produkci zpod koše (58-34, dvojky celkově 72 procent), což převážilo i manko v trojkách (10-13). USK disponoval šesti dvojcifernými střelci, jimiž byli Marič (19, trojky 9/5), Proleta (19), Ondřej Sehnal (14), Appleby (11+7 asistencí), Stevanovič (11+8 doskoků) a Mareš (11).

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Byl jsem zvědavý, jak se oklepeme po vysoké porážce ve Svitavách. Kdyby mi někdo řekl, že vyhrajeme o 14 bodů, ale dostaneme jich 93, tak mu nevěřím. Naším hlavním cílem v obraně bylo dobře bránit vymezené území, nečekal jsem ale, že dostaneme 13 trojek, jinak to ovšem byl jeden z hlavních rozdílů (body zpod koše). Druhá věc byla v útoku, kde výborně putoval míč z ruky. Jsem rád, že kluci už to chápou a věří tomu, že když pustí míč z ruky, neznamená to, že už ho neuvidí. Za tuto výhru jsme rádi, protože každý věděl, o co se dnes hraje. Teď máme na USK náskok tří výher, vzájemné zápasy jsou 2-1 v náš prospěch, každý koš může být ve finálním sčítání důležitý. Uvidíme...“

Dino Repeša (kouč USK Praha): „Většinou když dáte 93 bodů, tak vyhrajete zápas. Nepatříme mezi nejsilnější týmy v lize ve hře ve vymezeném území, ale dnes se právě zde rozhodoval zápas. Ústí dalo 58 bodů, my 34, to je příliš velký rozdíl.“