KOLO: 6. kolo

ROZHODČÍ: Jan Baloun, Jakub Kec, Marek Vondráček

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

Crandallova show a 24 ztrát Děčína

I ve značném oslabení (bez Autreyho, Feštra, Landy, Grunta) a proti pod košem podstatně vybavenějším Turům udrželi Válečníci vyrovnaný doskok, ale 24 ztrát a fatální díra v produkci z vymezeného území (34-52) a z brejků (5-20), stejně jako manko z trojkového oblouku (7-10) už se nedaly zamaskovat. A nepomohlo ani 15 trestných minel Turů ze 27 pokusů. Z dvojek takřka dokonalí hosté (nadále bez Svobody) si tak ze severu Čech odvezli jednoznačnou výhru (78-98), o niž si po vyrovnané první dvacetiminutovce (50-50) řekli lepší druhou půlí. Z odstupu jediného vítězství už nyní klepou na druhé místo Opavy, naopak Válečníci počítají již sedmou porážku z posledních 8 kol.

Vyrovnanou první půli umožnilo prouktivní domácí trio Carlson, Šiška, Pomikálek, jež se složilo na 39 z 50 bodů a také dokázalo otočit z -11 na +1. Navíc tady ještě oba týmy měly shodných 11 ztrát a domácí vedli na doskoku 17-12. Důležití podkošoví muži Carlson a Vukosavljevič však měli po 3 faulech, stejně jako dlouzí hosté Puršl, Doddd a Thompson.

Ovšem podkošové kapacity Svitav jsou výrazně větší a to spolu s přišlápnutím obrany Tury ve druhé půli nakoplo k výhře. Domácí se dopustili 13 dalších ztrát a dopravili do obruče už jen 28 bodů. V posledních 5:40 třetí čtvrtiny zvládli pouze 5 bodů a hosté se po trojkách Marka s Jelínkem trhali až na 11 bodů. A čtvrté dějství už bylo plně ve svitavské režii.

Vrchním režisérem byl Crandall (23+8 doskoků, 8f+, 6 zisků, 4 asistence), následován Puršlem (17+8f+), Markem (15, trojky 7/4), O´Brienem (12) a Kotáskem (10). Za domácí opovídali Carlson (21+7 doskoků), Pomikálek (19+7 doskoků), Šiška (18+5 asistencí na 6 ztrát) a Vukosavljevič (10).

Lukáš Pivoda (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „Nepřijeli jsme Děčín přestřílet, přijeli jsme udělat dobrou práci na obranné polovině, což se nám v prvním poločase absolutně nedařilo. Domácí hráli kvalitně, trefovali otevřené střely, které jsme jim nechali. Naštěstí ve druhém poločase jsme diametrálně zlepšili naši obranu, což bylo spolu s užší rotací domcích klíčem k vítězství. Když jsme se dozvěděli, že nenastoupí ani Lamb Autrey, chtěli jsme držet ještě vyšší tempo díky široké rotaci, což se nám nevedlo v důsledku našich hloupých faulů. Rotaci jsem tedy musel zúžit, ale hráči tempo udrželi, byť někdy za cenu laciných ztrát. Za vítězství jsme moc rádi, tady se nikdy nehraje úplně lehce.“

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, ve kterém jsme stáhli ztrátu patnáctibodovým úsekem a otočili jsme v náš prospěch. Ve druhém poločase nám už síly docházely a díky našim stupidním ztrátám jsme zápas vysoko prohráli.“

Eugene Crandall (guard DEKSTONE Tuři Svitavy): „Věděli jsme, že nás čeká dobrý, ale tvrdý zápas, což se potvrdilo. Utkání bylo velmi fyzické a agresivní. Domácí nás přeskákali na doskoku, na čemž musíme příště zapracovat. Chválím svůj tým za dobré sdílení míče a za proměňování výhod při přebrání clon. Museli jsme dnes ale zabojovat a jsem rád, že jsme získali výhru.“

Klint Carlson (forward BK ARMEX Děčín): „Svitavy jsou velmi dobrý tým a připravovali jsme se na to. Začali jsme dobře, ale také jsme vyprodukovali několik hloupých ztrát a dopustili se chyb v obraně, což soupeř trestal. Měli jsme v zápase dobré úseky, na nich je třeba dál pracovat. Musíme pokračovat v práci a připravit se na závěr sezony.“